Lis 9, 2011

AutorPřidal uživatel:vKrása, Nezařazené, Vše | Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Podzimní a zimní péče o vlasy

Podzimní a zimní péče o vlasy

Tato suchá a velmi chladná roční období mohou škodit Vašim vlasům. Velká změna teploty je pro ně nepřítelem číslo 1. Někomu se vlasy můžou velmi poškodit a vysušit. Také se mnohem častěji setkáváme s vypadáváním vlasů. Poradíme Vám, jak se o vlasy správně starat a takovýmto problémům zabránit.

Životní prostředí může mít vliv na Vaše vlasy jak v létě, tak v zimě. Problém je ten, že v zimě lidé obvykle nepečují o vlasy tolik jako v letních horkých dnech. Kombinace studeného větru, který vlasy zacuchá a sněhu s deštěm, může vlasy poškodit. Jak je tedy dostatečně ochránit?

1) Nejdůležitější rada – pravidelné používání kondicionéru. Obsahuje totiž látky, které vlasy hydratují a posílí je.

2) Nikdy nevycházejte ven s mokrými vlasy, riskujete, že Vám namrznou. Když je venku velká zima, můžou se Vám i zlomit. Mohlo by to také zapříčinit  roztřepení konečků.

3) Omezte fénování vlasů. Vždy je lepší nechat vlasy uschnout přirozeně. Horký suchý vzduch může vlasy rovněž poškodit. Jestli máte spoustu práce a hodně chvátáte, ochraňte si alespoň vlasy před fénováním speciálními výrobky. Např. sprejem pro žehlení vlasů.

4) Vlasy si můžete chránit i obyčejným pudrem. Pudr nabízí ochranou vrstvu proti nepříznivému počasí. Naneste ho na vlasy a vytvořte si tak ochranný štít.

5) Kupujte si výrobky obohacené o rostlinné oleje. 

6) Žádný stres! Možná Vám to zní divně, ale i stres působí negativně na Vaše vlasy. Oslabuje totiž imunitu a to způsobuje  menší vnitřní kvalitu vlasů. Více odpočívejte a relaxujte.

7) Nezapomeňte na vitamíny. Zásoba vitamínů není jen proti nemocem. Vlasy je potřebují také. Jezte spoustu ovoce a zeleniny a vlasy Vám za to určitě poděkují.

A nakonec – vyvarujte se mytí vlasů příliš horkou vodou. Použijte radši teplou, nebo nejlépe studenou vodu.

 

Naše tipy  výrobků:

Vichy Dercos – Vyživující šampon pro suché a poškozené vlasy –  díky dostatečné výživě a obnově struktury budou Vaše vlasy odolnější, vrátí se jim lehkost, jemnost a lesk.

Schauma Super ovoce a Vitamín – šampon na suché vlasy, který přináší vitalitu.

 

Máte vlastní osvědčené tipy? Podělte se o ně s ostatními v komentářích.

 

Líbí se Vám tento článek? Sdílejte ho!

U tohoto článku jsou již komentáře uzavřeny.