Lis 12, 2011

AutorPřidal uživatel:vKrása, Nezařazené, Zdraví a životní styl | 1 komentář

Zatočte s vypadáváním vlasů

Vypadávání vlasů trápí především ženy. I přes to, že muži jsou na tom statisticky s vlasy hůře. Někdy může být období vypadávání vlasů přechodné, způsobené například stresovými situacemi nebo po porodu. Někdy jsou však problémy s vlasy dlouhodobé. Podívejme se tedy alespoň na pár tipů, které vám trochu pomohou.

Proč padají?
Vypadávání vlasů u žen způsobuje tuhnutí tkáně, která obsahuje kořínek. Z toho pak vyrůstají stále slabší vlasy a později se může stát, že začne prosvítat pěšinka. Nejčastější příčinou padání vlasů je špatná funkce štítné žlázy. Ať už je funkce snížená či zvýšená, v obou případech vlasy padají. Při zvýšené funkci štítné žlázy jsou navíc vlasy jemnější a slábnou. V článku štítná žláza příznaky si můžete přečíst jak se projevují problémy se štítnou žlázou. Další možností jsou různé hormonální změny v období těhotenství nebo přechodu. Na vlasy začne v tomto období působit mužský hormon testosteron a ten na vlasové cibulky nemá dobrý vliv. Při těchto hormonálních změnách je pokožka hlavy méně prokrvená. Na tyto problémy však stačí použít různé doplňky stravy, které vám je pomohou vrátit do normálu. Samozřejmě nelze pominout ani příčiny psychického původu, jakou je dlouhodobý stres nebo celková vyčerpanost organismu.

Jak vypadávání zkrotit?
Kofein existují kofeinová tonika pro tyto účely, kofein působí proti testosteronu a tím aktivuje vlasové kořínky
Extrakt z bílého čaje – pohlcuje volné radikály a niacin, který podporuje krevní oběh a tedy celkové prokrvení pokožky, což je pro růst vlasů také velmi důležité (špatný krevní oběh je také jednou z příčin řídnutí vlasů)
Zinek – stopový prvek, který je také velmi důležitý pro růst vašich vlasů
Kopřivová nať – lze ji použít v nálevu na omývání vlasů, je součástí řady kosmetických přípravků

Pokud vaše vlasy řídnou více, než je zdrávo, vyhledejte raději odbornou pomoc lékaře nebo se podívejte, jaké používáte přípravky na vlasy a co obsahují.

A jaké jsou Vaše tipy proti vypadávání vlasů? Podělte se o nich v komentářích.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

  1. Mně už snad nepomůže vůbec nic… 😀 😀